Intersectional Championship

Armory

Saturday  2/10/07

 

 

Long Jump                                      Triple Jump                                     4 x 200   “A”

 

Stein                13’2”                           Stein                32’6½”                                    Vassilatos        28.8

Pierre               13’½”                          Ahmady          30’11½”                                  Ahmady          28.7

                                                           Murray               29’8”                                       Gordon            28.9

                                                            Pierre               28’8”                                       Stein                28.3               

                                                                                                                                                         1:54.95                                      

 

4 x 200 “B”                            Sophomore 4 x 400                300m Dash

 

Drazevic          31.1                             Ahmady          66.3                             Flynn              47.7

Jahn                 31.5                             Klemm           69.7                             Young             53.4

O’Neale           30.9                             Vassilatos        64.8                             Richter                        62.0

Reynolds         32.6                            Gordon            64.7                

                      2:05.1                                                  4:25.5    2nd  Place Medals

 

 

High Jump                             55m HH                                  55m Dash  

 

Murray          4’6”                             Drazevic   12.34                       Pierre                8.00

                                                                                                     Reynolds         8.86

 

 

1000m Run                                                                             600m Run                              

 

May     3:34.1  (39.0  41.3  42.7  45.0  46.1)  (80.3  87.7)  (2:48.0)      Klemm                        1:53.6  (35.0  39.0  39.6)  (74.0)

                                                                                                            O’Neale           1:57.4  (35.0  39.2  43.2)  (74.2)

                                                                                                            Monaco           1:57.8  (36.5  42.4  38.8)  (78.9)   

                                                                                                            Jahn                 2:05.5  (37.0  43.2  45.3)  (80.2)               

 

   Frosh Sprint Medley  “A”                  Frosh Sprint Medley  “B”

 

Gomez                69.5  (31.1  38.4)                                 Autz                        75.6                    

DeRienzo           32.0                                                  Mondello                35.2

Murray               30.4                                                  Munoz                     34.4        

Morrice            2:46.1                                                  Lessa                    3:03.1        

                        4:58.0    3rd Place Medals                                               5:28.3

 

1500m                                    

 

Gomez             5:47.3  (40.8  45.0  48.0  50.2  47.9  48.8  46.2  20.4)  (85.8  98.2  96.7  last 300 66.6)  (3:04.0)

 

3000m Run        

 

Roa      10:39.73  2nd Place Medal       State Qualifier         (76.5  82.0  84.2  87.5  87.8  88.4  87.7)  (5:30.2)

                                    (37.2  39.3  40.7  41.3  41.9  42.3  42.7  44.8  43.6  44.2  44.2  44.2  43.5  44.2  44.8)  (2:38.5  2:51.7  2:56.2)