Fleet Feet Sport Lady Eagles Invitational

Bethlehem High School

Delmar,Ny
Saturday, April 20, 2013
52 windy cool

 

 

3000m Run

 

R. Ramirez   12:26.44 10th Place (90.0 96.5 105.8 103.3 104.9 100.1 98.4 47.5)

                                                                              (3:06.5 3:29.1 3:25.0) (6:35.6)



 

 

300m IH                                  High Jump                  F/S Triple Jump                   

 

Pabon 54.68 10th Place           Ragogna    4’6”              Prosper   25’2” 8th Place Ribbon



 

 

F/S 4 x 800                                                                                                    600m  

 

Salales    2:35.6  (38.3 38.3 40.5 38.4) (76.6 78.9)           Flaherty   1:59.57 (37 42 40) (79)

Bauso     2:55.3  (43.6 42.1 46.6 43.0) (85.7 89.6)            Xie          2:05.46 (39 42 44) (81)

Prosper   2:43.0  (40.5 39.2 42.6 40.7) (79.7 83.3)

Rey         2:36.2  (38.3 38.9 40.6 38.4) (77.2 79.0)          

             10:50.20   2nd Place Ribbons

 

 

2000m Steeplechase                          

 

Orellana    8:06.56   7th Place Medal   (91.2 97.0 97.0 104.3 97.0) (3:08.2 3:21.3) (6:29.5)



 

 

100m HH                                            Novice 800m Run                            

 

Ragogna          21.21         West    2:53.41 8th Place Ribbon   (36.2 42.3 47.8 47.1) (78.5 84.9)    

Pabon              21.37                                                              

 

 

F/S 600m Run                                                                     Varsity 400m Dash

               

 

Salales 1:52.86 3rd Place Ribbon   (35.4 40.6 36.5) (76.0)     Vu             70.41   (34.1 36.1)

                                                                                            Martinovic   70.49   (33.9 36.5)

                                                                                            D. Ramirez   73.14

                                                                                                  

F/S 1500m Run                                             

 

Rey  5:26.34 3rd Place Ribbon   (38.6 41.7 46.0 44.6 46.9 44.8 45.8 17.3) (80.4 90.6 91.7) (2:51.0)

Prosper   5:47.38                                                                    

Bauso     5:59.93                                            

 

 

DMR                                                                                                                     4 x 200

 

Martinovic       4:31.7   (38.5 43.6 47.3 49.1 48.1 45.0) (82.1 96.4 93.1)           Pabon              30.5

Flaherty                72.2   (32.8 39.4)                                                          Ragogna          30.4

Vu                   2:46.6   (37.4 37.2 46.9 45.1) (74.6 92.0)                               Xie                  32.5

D. Ramirez       6:01.6   (41.2 41.5 45.4 44.5 45.0 48.2 48.8 46.8)                  West               32.6    

                        14:32.87   (82.7 89.9 93.2 95.6) (2:52.6 3:08.8)                                        2:06.84 

                                           6th Place Medals