10thAnnual

Lady Eagles Invitational

Colonie High School

Saturday 4/18/15

 

 

Frosh/Soph 4 x 800                                       Varsity Triple Jump                         Novice 200m

 

Schillat              2:44.4                                    Yost                30’1½”                        West                31.88

Hardardt           2:48.8                                    Wright             27’2”                           Lakhan            32.57

Petrere               2:53.8

Flores                2:51.9           

                        11:19.08   6th Place Ribbons

 

 

Varsity 4 x 200                                                            F/S  600m Run

 

Wright                28.9                                                  Flores                        1:58.70

Matthews           28.5                                                 Lombardozzi               2:04.01

V. Wang             29.9                                                  Petrere                        2:07.10

Smith                 27.1                                     

                        1:54.67   3rd     Place Medals 

 

Varsity DMR                                                                                                    Invitational 200m Dash

 

Salales               4:14.4  (36.5  39.7  44.7  45.8)  (76.2  90.5  87.5)  (2:46.9)        Wang   29.51         

Yost                     64.4  (32.5  31.9)                                       

Prosper              2:34.9  (75.5  79.4)                                       

Rey                    5:59.1  (88.3  93.4  93.0  85.1)  (3:01.7  2:58.1)            

                        13:54.07   3rd   Place Medals 

 

Varsity 100m Dash                                                               Varsity 600m Run

 

Smith               14.29s  ,  13.52f  9th Place                             Pellegrino    1:57.53

Wright             13.9s                           

 

 

Varsity SMR  “A”                                            800m Run                             Varsity 400m

 

Prosper            64.3                                         Lakhan   3:06.68                     Brown    66.8   (31.5  35.3)

Yost                 29.1                                                                                        

Smith               27.6                                                    

Salales                                                

                    4:44.50    7th  Place Medals

 

 

F/S 1500m Run                                                                                 

Hardardt         5:51.77  (82.0  95.3  99.6  74.4)  (2:57.3)                  

           

                                                                                               

F/S SMR                                                        Varsity  SMR   “B”

 

Schillat                   72.2                                  Matthews           68.6    (31.0  37.5)

Petrere                    35.1                                  V. Wang             28.1

Flores                     32.5                                  Brown                29.7

Lombardozzi      2:57.3                                  Rey                  2:38.1   (36.2  39.6  42.8  40.5)  

                            5:18.10                                                        4:45.19    8th  Place Medals