St. Anthony’s Meet

 

St. Anthony’s HS

 

Saturday 5/6/17  58 windy

 

 

 

Frosh 4 x 800                                                    Frosh 4 x 100  “B”

 

Adjaye                 2:59.0    (83  95)                                                Dagounakis              17.8

Duffy                   2:43.9    (79  84)                                                Jackson                    14.9

Vasiliadis             3:12.2    (85  107)                                              Goolcharan              16.7

Barnave               2:55.4   (85  90)                                                 Ramroop                  18.8                

                            11:51.00  5th Place Medals                                                              69.20

 

 

 

Frosh 4 x 400  “A”                              Frosh 4 x 400 “B”                               

 

J. Brown               74.7                                        Kardum                77.5                                                       

Deck                   81.1                                         Masoutis              82.5                                                       

Vasiliadis            81.0                                         Garuffi                 88.5                                                                       

Begley                 83.4                                        Zephyr                 84.6                                                     

                         5:20.30                                                             5:33.11

 

 

 

   Soph 4 x 400                             Soph 4 x 100                         

 

Kenny                    74.6                                     Kenny                  15.2                       

Duffy                     69.8                                     Mizhquiri              17.1                      

Jiang                      85.3                                     Jiang                    15.2                       

Mizhquiri               81.0                                    Zephyr                  15.3                      

                           5:11.1                                                                62.90

 

 

 

2000m Steeple Chase                                     1500m Run

                       

Barnave               9:42.26                                                          Hardardt              5:46.91  

Petrere                6:22.32

 

                                                                                                               

 

 

Frosh 4 x 100  “A”                                     Discus

 

Vasiliadis              14.3                                                        Joseph                  62’11”                                  

Adjaye                  15.2                                                        Zovich                   59’5”

J. Brown               14.7                                                        Goolcharan         49’3”

Craig                    14.8      

                                59.50